Co přináší Samsung Galaxy S4

vydáno 18. 3. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony | 1 komentář

Tagy: Galaxy s4, Samsung

Samsung Galaxy S4 byl konečně představen. Telefon očekávaný několik měsíců aspiruje na rekord v počtu uniklých informací, specifikací a fám. Jak to tedy dopadlo? Jaký bude S4 doopravdy?

5palcový Super AMOLED displej s rozlišením 1080p, tím pádem hustotou pixelů 441 ppi. Osmijádrový procesor Exynos Octa 5 s 1,6 GHz nebo čtyřjádrový 1,9GHz Qualcomm. 2GB RAM, až 64 GB vnitřní paměti a pochopitelně podpora microSD karet, 13MPx zadní a 2MPx přední fotoaparát, podpora LTE a únavný výčet uzavírá 2600mAh baterie.

Parametry jsou to skvělé, ale toho povyku kolem uvedení Galaxy S4 bylo možná až příliš. S4 se od S3 designově příliš neliší. Pokračuje v hlavním trendu závodění o výkon vměstnaný do tak velkého zařízení, jak jen uživatelé snesou. Důležité v tomto závodě je, že je S4 výkonnější a má větší displej než iPhone 5. Nicméně Apple, ač jeho přístup je minimalistický a výkon zpravidla neměří (propaguje hlavně user experience svých produktů), ihned spustil obrannou kampaň propagující iPhone 5.

Válčení o výkon naštěstí kromě mnohdy až absurdních funkcí a výkonu tak vysokém, že baterie se vybíjí za několik hodin přináší posun technologií i ergonomie UI a Galaxy S4 přináší mnoho významných a lze říci opravdu praktických inovací. Air View zachycuje pohyb prstu nad obrazovkou a poskytne některé zajímavé ‚preview‘ funkce a Glove Touch snad konečně funkční ovládání v rukavicích (o totéž se pokusilo Sony v některých modelech Xperia, řešení bylo vesměs nepoužitelné). SmartPause zastaví přehrávání ve chvíli, kdy uživatel odkloní pohled mimo obrazovku, WatchOn učiní z telefonu praktický dálkový ovladač pro „obývakové“ vybavení. S4 má umět „scanovat“ fotoaparátem a rozpoznávat tištěný obsah.

Samsung se inspiroval u PlayStationu a umožní u S4 multiplayer v reálném čase pomocí funkce Group Play. Zajímavou featurkou je Group Play, který umožní sdílet hudbu tak, že současně může několik telefonů sloužit jako reproduktory přehrávané stopy. Fotografie „oživnou“ díky možnosti přidání zvuku nebo krátké animace. Sdílení obrazovky, použití obou kamer současně, krokoměr, vylepšený překladač,…, je toho zkrátka hodně.

Co zbývá ještě uvést? Do prodeje se dostane podle prvních zpráv Galaxy S4 během května a jeho cena má být známá příští týden. Pod 15.000 korun, za které se prodával S3 ale jistě nepůjde.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Co přináší Samsung Galaxy S4

Vložil atlass (bez ověření), 18. Březen 2013 - 17:01

Obrázek uživatele atlass

mobil snov… Mat tak prachy na toto.