Samsung REX - hřebíček do rakve Nokie?

vydáno 18. 2. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony | 1 komentář

Tagy: hloupy telefon, levny mobil, levny telefon, Nokia, Samsung rex

Jestli Nokia stále exceluje v některém z tržních segmentů, jsou jím jistě levné telefony určené pro méně rozvinuté země. Ač to nemusí být zjevné, rozvíjející se trhy jsou velice lukrativní oblastí pro výrobce mobilních telefonů. Nokia takovým trhům dosud dominovala svými „hloupými“ telefony, které obětují funkcionalitu výsledné nízké pořizovací ceně. Přeci jen nízká kupní síla na těchto trzích je zásadním faktorem pro strategie výrobců.

Nově představená řada telefonů Samsung REX má v hledáčku rozvíjející se trhy, jako například Indii. Samsung chce novými modely upevnit svou pozici a dále expandovat v nerozvinutých zemích. Cílem je patrně ukořistit co největší část podílu Nokie a její řady Asha.

REXy mají proprietární „javový“ systém a designem se snaží podobat vlajkové lodi Galaxy S3. O user experience se postará rozhraní TouchWiz. Samsung chce přinést do řady REX trochu pokročilé funkcionality „chytrých“ telefonů, kterou poskytuje různými widgety vloženými do relativně uzavřeného systému. Uživatel tak získává přístup k sociálním sítím a Internetu.

Samsung představil minulý týden čtyři modely řady REX, všechny ve verzi dualSIM a se slotem pro microSD karty. REX 60, 70, 80 a 90 budou mít dotykové QVGA displeje o velikosti od 2,8 do 3,5 palců. Vyšší modely budou osazeny 3,2MPx fotoaparátem, nižší 1,8MPx. Cena modelů by se měla pohybovat kolem 2500 korun. Český trh se má dočkat modelu REX 70 koncem března s cenou 2399 korun.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Samsung REX - hřebíček do rakve Nokie?

Vložil the.max (bez ověření), 18. Únor 2013 - 22:43

Obrázek uživatele the.max

2500 sice dobra cena, ale nejlevnejsi dualsim nokie stoji porad mene. Pokud jde o rozvojove trhy, tak i tech 2500 pro ne muze byt hodne a radeji si vezmou uplne tupou nokii.