Blu-ray spasí českou distribucí zavržené Město

vydáno 26. 11. 2010 | autor Petr Semecký | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova, Ze světa | 4 komentáře

Tagy: Blu-ray, Expendables: Postradatelní, film, Focus Points, Kick-Ass, Město, The Expendables, The Town, Warner Bros.

Město (The Town, 2010)

Další smutná vizitka tuzemské distribuce, která musí zákonitě nejednoho diváka zamrzet: Druhý režijní počin Bena Afflecka Město (The Town, 2010, FDb.cz), pojednávající o životě bostonských kriminálních živlů, sbírá na druhé straně Atlantiku jeden kritický vavřín za druhým, lidé na něj chodí i dlouhé týdny po premiéře a o filmu se již předem mluví jako o jednom ze žhavých kandidátů na oscarové nominace.

Co na to český distribuční píseček? Nic. Česká pobočka studia Warner Bros. v letošním roce poslala do kin nanejvýš průměrné filmy Dál než se zdálo a Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty, jejichž návštěvnost stála za starou belu a ani recenzenti se nepřetlačovali v sepisování superlativů.

Jakmile má ale možnost protlačit do kin pozitivně hodnocený snímek, jenž dost možná patří mezi to nejlepší, co letošní filmový rok vůbec nabídl, zamkne film v šuplíku a silně přemýšlí, že by ho vydala až na DVD.

Ne, skutečně si nedělám legraci. Zatímco i na Slovensku, kde málem neběželi The Expendables a Kick-Ass, mělo Město premiéru 25. listopadu, u nás se zatím uskutečnily pouze interní projekce. Po nich si několik rozumbradů řeklo, že Město asi nebude trhák, a tak nemá nárok zamířit do kin alespoň v minimálním počtu kopií.

Co s tím? Nepřekvapivě vyčkat na zahraniční Blu-ray edici, která v USA vychází 17. prosince a díky politice studia bez regionálního kódování (bez problémů ji přehrají i české přehrávače).

Velmi dobrou zprávou je, že Blu-ray exkluzivně nabídne jak kinoverzi, tak rozšířený sestřih (přibylo v něm 23 minut), který zatím neměl nikdo možnost vidět. Kromě něj také šest Focus Points featurettů, jež se kromě kariéry Bena Afflecka zaměří i na náročné natáčení či srovnání filmové reality se skutečností bostonských ulic.

Podívejte se na vynikající trailer a sami posuďte, zda byste místo infantilních pohádek a vyšeptalých romancí neviděli raději pořádnou kriminálku. Já rozhodně ano.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Blu-ray spasí českou distribucí zavržené Město

Vložil Anonym (bez ověření), 27. Listopad 2010 - 22:57

Obrázek uživatele Anonym

A bude to mit ceske titulky?

Re: Blu-ray spasí českou distribucí zavržené Město

Vložil d.f.h, 28. Listopad 2010 - 2:36

Obrázek uživatele d.f.h

Disky z regionu A mají české titulky jen velmi málo (řádově se jedná o jednotky vydání z několika tisíc), takže ne. Ale zřejmě se dočkáme i evropské edice pro region B, tam by šance teoreticky mohla být…

Re: Blu-ray spasí českou distribucí zavržené Město

Vložil Johan (bez ověření), 14. Leden 2011 - 22:34

Obrázek uživatele Johan

Moze niekto overit u distribucie? http://www.gorila.sk/product/340392

Re: Blu-ray spasí českou distribucí zavržené Město

Vložil d.f.h, 15. Leden 2011 - 14:38

Obrázek uživatele d.f.h

Pokud to má být od Warnerů, tak Magic Box na leden ani únor o ničem neví. Gorila (i Arara) jako obvykle cucá z prstu.