Již za měsíc: Man in the high castle na Amazonu

vydáno 22. 10. 2015 | autor Lukáš Erben | sekce Extra HD | téma Filmy

Tagy: Amazon, Man in the high castle, Philip Dick, seriál

Na co se v podzimní seriálové sezóně těšíme nejvíc? Po shlednutí pilotního dílu, který Amazon uvolnil již v polovině ledna a druhého, který byl v předpremiéře promítán v polovině července na Comic Conu můžeme prohlásit, že se u nás dostavuje Pavlovův reflex při vyslovení titulu skvělého románu Philipa K. Dicka „Muž z vysokého zámku“ (Man in the high castle), který se odehrává v alternativní historii Ameriky 60. let – ve světě kde druhou světovou válku vyhrálo nacistické Německo (zejména díky úspěšnému sestavení atomové bomby před spojenci) a globálními impérii jsou země osy. USA již neexistují – byly rozděleny na „Velkoněmeckou Nacistickou Říši“, neutrální zónu „Států Skalistých Hor“ a „Japonské Pacifické Státy“.

Amerika roku 1962

Seriál, jehož celou první sérii uvolní Amazon na svém Prime 20. listopadu, je své předloze věrný, není nicméně jejím převyprávěním, ale adaptací. A soudě dle prvních dvou dílů adaptací povedenou – děj má rychlejší spád a uvádění postav je o něco přehlednější než v knize. Skvělou práci odvedli tvůrci zejména při vytvoření tří odlišných prostředí – nacisty ovládané západní poloviny někdejších Spojených států, neutrální zóny a Japonské okupační zóny, včetně reálií 60. let upravených do směsi post-amerického, japonského a německého stylu. Už pilot a následující druhý díl dobře rozvíjejí hlavní postavy, přináší výtečné dějové zvraty a cliffhangery a drsně, nekompromisně vykreslují krutou a bezhohlednou povahu obou okupačních režimů (možná překvapivě silněji na Japonské straně).

Man in the high castle se krátce po svém uvedení stal nejsledovanějším pilotem z celé původní seriálové produkce Amazonu. Pokud si celá první desetidílná série udrží obdobnou úroveň, má našlápnuto na jeden z nejlepších seriálů letošního roku a ukazuje, že „online produkce“ jednoznačně přebírá štafetu od klasické televizní. Nic na tom nemění ani obsazení hlavních rolí spíše seriálovým Ruppertem Evansem a Alexou Davalos.

20. listopad jsme si každopádně vyznačili v kalendáři a svá VPN připojení máme v pohotovosti.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

4K HDR DLP projektor od JVC nabídne konkurenceschopnou cenu

4K HDR DLP projektor od JVC nabídne konkurenceschopnou cenu

4K D-ILA projektory od společnosti už si můžeme koupit …

Eizo uvádí HDR monitor ColorEdge zaměřený na profesionály

Eizo uvádí HDR monitor ColorEdge zaměřený na profesionály

Jste-li profesionál, který pravidelně tvoří HDR obsah, …

Homepage »

Další Extra HD

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.