Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

vydáno 8. 6. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Novinky, Tiskové zprávy | téma Filmy, Z domova

Tagy: dokument, dokumentární cyklus, Viasat History, Vikingové

Pokud patříte mezi majitele televizního kanálu Viasat History a máte zálibu v severských dějinách, pak by vás mohl zajímat nový dokumentární cyklus Vikingové, který na Viasat History poběží až do konce června každé úterý ve 21.00.

Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

Jak název naznačuje, tvůrci se zaměřují na život věhlasných vikingů, dobyvatelů, kteří podle nejnovějších zjištění nebyli jen „špinaví a vousatí neadrtálci“, jak je často prezentují hollywoodské filmy. Seriál se kromě Skandinávie natáčel i v Rusku, Polsku, Estonsku, Francii, Turecku či na Islandu a vychází z objevů, které relativizují obecné mínění o severských válečnících.

Dozvíte se něco málo o lidských obětech, sepjetí vikingů s mořem, dobyvatelských výpravách, použitých technologiích a samozřejmě i rodinných tradicích.

Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

A pokud byste neměli dost a patříte mezi milovníky stavění, můžete až do 5. srpna každou středu ve 21.00 přepnout na Viasat Explore, kde pro změnu běží série Sruby od mistrů o chlapících, kteří vám postaví dům ze dřeva a ani u toho nemusí použít jediný hřebík. Aktuálně běží už druhá série, ale jak bývá u podobných pořadů zvykem, každý díl je separátní a je tudíž jedno, zda jste viděli x předchozích epizod.

Sledovat budete práci firmy Pioneer Log Homes, která se specializuje na víkendová útočiště, ale i regulérní každodenní domovy a která zvládá práci i pod extrémním tlakem zákazníků a místy tvoří ze dřeva regulérní mistrovská díla. Každopádně je na co koukat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Údajný bývalý zaměstnanec společnosti Sonos …

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC | 4 komentáře

V současné době se už chystá video kodek nové …

Homepage »

Další Novinky, Tiskové zprávy

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.