Acer přichází s vlastní obdobou retina displeje

vydáno 10. 1. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma IT a software

Tagy: Acer, retina

Když Apple přišel na trh s retina displejem loni v červnu, překvapil jím trh notebooků. Jasný a hladký obraz, který 4megapixelový displej poskytuje, zaujal většinu šťastlivců, kteří měli možnost na něm pracovat. Dlouho nikdo nebyl schopen zareagovat. Až nyní oznámil Acer své plány přijít s vlastním displejem třídy odpovídající retina od Applu.

Displej s vysokým rozlišením má dostat několik modelů notebooků včetně alespoň jednoho ultrabooku. Acer zatím neprozradil, které konkrétní modely budou osazeny tímto displejem. Naznačil ale, že půjde o high-end možnost u různých modelů.

Prototyp, který Acer předvedl na CESu má panel IPS a rozlišení 2880×1620. Pro uživatele Windows ale vyvstane problém s drobnými texty a ikonami, které budou muset být zvětšeny z jejich originální velikosti, aby byly dostatečně čitelné. Windows v tomto směru zatím optimalizováno není.

Aceru se na poli zobrazovacích zařízení daří. PC monitory navržené exkluzivně pro Windows se prodávají tak dobře, že Acer musel zvýšit jejich cenu, aby vyrovnal nedostatek zboží na skladech. I u PC monitorů Acer se údajně dočká svět ultravysokého rozlišení, a to prý ještě v tomto roce.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře