Asus představil nový 4K IPS monitor s G-Sync
Jste-li hardcore hráč a váš počítač vládne nejnovějšími grafickými kartami od Nvidie, má pro vás ASUS zajímavou novinku z ranku herních monitorů.
Na CES představil Asus ROG Swift PG27AQ, 27palcový monitor, který zvládá rozlišení 4K s odezvou 5–6ms, jasem 300cd/m2 a kontrastem 1000:1.

Jedná se o monitor s IPS panelem, takže na hraní her, případně sledování filmů ideální společník do nepohody. Na čtení už to při nativním nastavení příliš nebude. Při úpravě jasu by ale ani to neměl být problém.
Co se týče designu, zde se nic moc nového nekoná. PG27AQ pokračuje v moderním trendu své modelové řady, která neudělá ostudu žádnému moderně zařízenému hernímu doupěti. Zajímavější je tak implementace technologie G-Sync, která ve spolupráci s grafickými kartami GeForce má zaručit plynulé vykreslování obrazu při rozdílné snímkovací frekvenci. Monitor mimochodem zvládne frekvenci maximálně 60Hz
Teď jen pořídit herní „dělo“, které vám hry ve 4K rozeběhne, aniž by dostalo infarkt.

Komentáře