BenQ chce novým monitorem uspokojit i chudší grafiky

vydáno 9. 5. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Monitory, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: BenQ, BL3200PT

BenQ představil nový monitor pro grafiky, kteří mají hlouběji do kapsy a nechtějí za svou výbavu utrácet desítky tisíc, ale zase se jim nechce vyrábět své návrhy kutit na předpotopním notebooku s malou úhlopříčkou a nízkým rozlišením.

Model BL3200PT nabídne AMVA+ panel o velikosti 32 palců a s maximálním rozlišením 2560×1440 pixelů. Výrobce přitom slibuje, že monitor dovede věrně zobrazit kompletní sRGB barevní spektrum.

BenQ BL3200PT

Monitor půjde samozřejmě i horizontálně a vertikálně polohovat, vyloženě pyšný je však výrobce na dva speciální módy, které monitor nabídne. Animation mode prý dovolí zvýšit jas v tmavých částech obrazu, aniž by došlo k přeexponování ostatních částí obrazu, čímž umožní zkontrolovat potenciální chyby i v té nejzapeklitější části budoucího kreativcova výtvoru. Presentation mode má posloužit jako určitý simulátor prezentace na projektoru a tím pádem umožní grafikovi, aby mohl svou práci před prezentací co nejlépe optimalizovat.

Špatně na tom monitor nebude ani z pohledu konektivity. Nabídne totiž zabudovanou čtečku karet a 4 USB porty (dva typu 3.0), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, DVI-DL a D-Sub vstupy. A v neposlední řadě si na něm nefajnšmekři mohou poslechnout i nějakou písničku skrze dvojici reproduktorů o výkonu 5 Wattů.

Očekávatelnou součástí je samozřejmě spořivý ECO senzor a automatické polohování jasu podle prostředí, kterou snad žádný grafik nepoužívá.

Cena je stanovena na 600 Euro.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: BenQ chce novým monitorem uspokojit i chudší grafiky

Vložil Petr (bez ověření), 12. Květen 2014 - 13:18

Obrázek uživatele Petr

Cena asi ještě známa není?

Re: BenQ chce novým monitorem uspokojit i chudší grafiky

Vložil Psema (bez ověření), 12. Květen 2014 - 14:10

Obrázek uživatele Psema

Zapomněl jsem dopsat – 600 Euro.