Bude nový smartphone od Sony točit ve 4K?

vydáno 19. 8. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky

Tagy: 4K, Honami, mobilní telefony, smartphone, Sony, Sony Honami, ultraHD

Na čínské sociální síti Weibo se před pár dny objevila fotografie marketingového slidu, který naznačil, že chystaný smartphone Honami od Sony by mohl být schopný natáčet ve 4K.

Ostatně vnitřnosti by k tomu měl mít uzpůsobené, neboť se v něm nachází pro 4K připravený procesor Snapdragon 800. Sony navíc 4K propaguje všemi možnými způsoby (nově dokonce zlevnila některé UltraHD televize s menší úhlopříčkou a chystá další levnější modely), takže další rozšíření 4K ekosystému prostřednictvím telefonů se vyloženě nabízí.

Jediným zarážejícím bodem, který zaujal a zneklidnil i zahraniční weby, je skutečnost, že rozlišení displeje telefonu nemá standardní 4K parametry, které Sony stanovila pro své UltraHD televizory. Ty mají rozlišení 3840×2160 pixelů, zatímco podle zjevivšího se slidu bude nový telefon mít atypické rozlišení 4000×2000 pixelů.

Poslední informací, která prostřednictvím slidu unikla, je detail ohledně v telefonu umístěných kamer. Zatímco na zadní straně telefonu bude pro Sony typický (i když zatím pouze v oblasti regulérních fotoaparátů a kamer) dvacetimegapixelový Exmor R snímač, přední kamera by měla mít snímač s rozlišením 2,2 megapixelu.

Více se určitě dozvíme na blížícím se veletrhu IFA v Berlíně, kde má být novinka od Sony představena.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře