Dell vyrukoval s prvním 5K monitorem

vydáno 15. 9. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Monitory, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: 5k, Dell, monitory, ultraHD, UltraSharp

4K je vám málo? Zkuste si ještě jedno „k“ přidat. Respektive to za vás udělali u Dellu, kde odhalili první 5k monitor, jenž se chlubí sedminásobným rozlišením oproti „klasickému“ FullHD. Pokud jste raději na čísla, vězte, že 27palcový monitor s označením Ultrasharp UP2715K zvládne rozlišení 5120×2880px s hustotou bodů na palec okolo 218, což není daleko od Retina displejů, které najdete v noteboocích od Applu.

Není pochyb o tom, že se jedná o monitor určený především pro profesionály, nikoli pro casual uživatele, kteří párkrát týdně píší ve Wordu a večer si zapnou hru, nebo film. Ostatně většina dnešních grafických karet se s rozlišením 5K dost zapotí, takže pro plné rozlišení panelu bude nutná nemalá investice. Velikost rozlišení s sebou nese i určité „trable“ s konektivitou, neboť novinka od Dellu půjde k počítači připojit ne přes jeden, ale rovnou dva DisplayPorty 1.2.

Audiovizuální odměna by však měla stát za to, neboť monitor bude podporovat 10bitové barvy a ve svých útrobách ponese 16W Harman Kardon reproduktory, které podle výrobce mají nabídnout pohlcující zvukovou složku. O tom si samozřejmě můžete myslet cokoli, pravdou nicméně je, že vzhledem k ceně odhadované na 60 tisíc korun (2500 dolarů) si případný majitel určitě bude moci dovolit i kvalitnější reprosestavu a neomezovat se jen na interní výbavu monitoru.

Monitor, který dále nabídne šestici USB portů a možnost polohovat displej do vertikální polohy, by se měl dostat do oběhu koncem letošního roku.

UltraSharp 27 Ultra HD 5K Monitor
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Dell vyrukoval s prvním 5K monitorem

Vložil Honyx (bez ověření), 16. Září 2014 - 22:01

Obrázek uživatele Honyx

Krasnej kus hw. Kolik ale bude stat planovany 4K/5K/retina iMac…? :-/

Re: Dell vyrukoval s prvním 5K monitorem

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 22. Září 2014 - 6:56

Obrázek uživatele Michal Kubeček

5K monitor by byl fajn, ale v téhle velikosti v tom moc smyslu nevidím…