iPad 2 drtí konkurenci

vydáno 12. 4. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky

Tagy: Apple, ASUS, Asus Eee Pad Transformer, HTC, HTC Flyer, iPad, iPad 2, Motorola Xoom, Samsung, Samsung Galaxy Tab, tablet

Odhady prodeje druhého iPadu jsou na světě a čísla jsou to oslnivá. Jen během března společnost prodala přes dva a půl milionu přístrojů, čímž naprosto drtí veškerou konkurenci, která bude muset sakra zabrat, aby dosáhla alespoň poloviční úspěšnosti. Dvojkový iPad je navíc úspěšnější než jeho předchozí verze. Zatímco té se podařilo dosáhnout mety patnácti milionů prodaných kusů během devíti měsíců, dvojka má našlápnuta k tomu, aby to stihla o měsíc nebo dva rychleji.

Jediný konkurent na trhu je zatím i nadále Motorola Xoom, která se bohužel ukázala být zastaralou pár týdnů po svém debutu (ne z hlediska funkčnosti, ale z hlediska designu, na který se dbá natolik, že premiéra druhého iPadu přinutila Samsung k předělání vlastního tabletu). Jenže té se podle nejnovějších odhadů prodalo pod dvě stě tisíc, což nejsou čísla ani desetinová. Xoom má sice oproti iPadu 2 nevýhodu v tom, že se začal prodávat jen v Americe a zbytek světa na jeho premiéru zatím čeká, nic to ale nemění na faktu, že u Motoroly asi dvakrát nadšení nejsou.

Apple iPad 2

Úspěch iPadu 2 navíc zasáhne konkurenci ještě v jednom směru. Odhaduje se, že si Apple předplatilo víc jak osmdesát procent celosvětových výrobních kapacit dotykových displeů. Že jich je pro ostatní málo, dokazuje zpoždění PlayBooku od Blackberry, které muselo přiznat, že jejich produkt ještě nedorazil z jediného důvodu: není dostatek dotykových panelů. Spolu s dodatečným testováním softwaru to tablet zpozdilo o celý měsíc.

Až na trh dorazí Samsung se svými tablety 10.1´ a 8.9´, poměr prodaných přístrojů se začne pomalu ale jistě měnit, podobného megaúspěchu jako Apple ale nikdo zcela jistě nedosáhne. iPad má stále ohromnou výhodu v tom, že byl první a v tom, že Apple díky své geniální obchodní strategii a cenové politice (kdo by to byl řekl, že bude někdy nejlevnější na trhu) dokáže prodat prakticky cokoliv a ještě kolem toho udělat celosvětovou mánii.

Asus Eee Pad Transformer

Dominantou na trhu iPad zůstane, zanedlouho ale konečně budeme mít na výběr. HTC oznámilo celoevropskou premiéru svého HTC Flyer (na 9. května), tabletu, který do hry vrací stylus (a který vypadá jako naprosto ideální společník pro novináře). Přístroje od Samsungu začnou celosvětově dorážet do obchodů někdy během června nebo července, Eee Pad Transformer od Asusu by měl dorazit za týden (nabízí geniální rozšíření o hardwarovou klávesnici, která navíc životnost přístroje prodlouží na 16 hodin práce, viz obrázek), následovat ho bude Acer Iconia a další budou obzvlášť v druhé polovině (kdy do hry vstoupí Sony, které slibuje trochu té inovace) přibývat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře