LG MT93: IPS panel na míru studentům

vydáno 8. 3. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Televizory | 2 komentáře

Tagy: IPS, LG, mala tv, mt93, Smart TV

LG již tento měsíc uvede na evropské trhy model MT93. Tento televizor je určen pro malé byty, ložnice, dětské pokoje, ale zejména studentské byty a koleje. Studenti totiž dosud podle LG dostatečně nevyužívají možnosti smart TV a používají místo nich PC monitory.

Aby tedy studentstvo nebylo ochuzeno o přístup k Internetu, on-demand obsahu, různým aplikacím a pochopitelně i sociálním sítím v jejich televizoru, rozhodlo se LG připravit 27palcový model smart TV s IPS panelem a moderním hladkým designem.

MT93 má konektivitu zajištěnou HDMI a USB porty. Obrazovka je FullHD (1920×1080) a má odezvu 5 ms. Od páru 7W reproduktorů nelze čekat zázraky a pravděpodobně ani 3D Sound Zooming ze zvuku kompaktní televize neučiní koncert soustavy Bang & Olufsen. Chvályhodná je však implementace WiDi, LAN a technologie Miracast. Součástí balení bude ovladač Magic Remote.

Viceprezident LG Il-geun Kwon o modelu sebevědomě prohlásil, že „LG tuto Personal Smart TV vytvořilo pro uspokojení rostoucí poptávky po kompaktních víceúčelových zařízeních“. MT93 je podlě něj nejlepší ve své kategorii jak díky designu, tak široké funkcionalitě. Cenu zatím ale neprozradil.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: LG MT93: IPS panel na míru studentům

Vložil hnidopich (bez ověření), 8. Březen 2013 - 14:37

Obrázek uživatele hnidopich

To vypadá pěkně, teď záleží na ceně, ale jakmile je to nabouchaný „super“ funkcema (který stejně student nepotřebuje, protože si k tomu připojí PC), tak se obávám, že to levný nebude. Ale obecně 27" nebo 32" TV se mi jako monitor k PC jeví docela dobře. Před 4 lety jsem zkoušel k PC 32" fullhd LCD TV od LG tehdy za 8000,– a na to, že to byla ta nejzákladnější TV, to bylo naprosto prefektní. Oproti obyčejným monitorům skvělé pozorovací úhly (i spodní), takže ji nebylo třeba naklápět, žádné slévání tmavých stínů, nebo ghosting při hrách. Bohužel se mi v té době nevešla na stůl, tak jsem musel vzít 24" obyč monitor a nemůžu si pomoct, ale ty panely pro televize jsou prostě lepší a 27" fullhd TV řekněme za 6000,– (když 32" lze sehnat za 7000,–) je naprosté terno.

Re: LG MT93: IPS panel na míru studentům

Vložil jsetek, 8. Březen 2013 - 17:11

Obrázek uživatele jsetek

Také považuji TV těsně pod 30 palců za skvělé monitory. Pár let mám 26palcovou TV (ještě klasické LCD) a jako monitor se mi osvědčila. Stejně jako vy mám obavy, že tím, že je to smart TV s UI pro online brouzdání, 3D a dalšími podle mě zbytečnostmi bude cena vysoko…