Microsoft prodal milion kusů Xbox One. Oproti PS4 je to ale slabota

vydáno 25. 11. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa

Tagy: Microsoft, PS4, Sony, Xbox, Xbox One

Prodat 1 milion kusů herní konzole za prvních 24 hodin je pro velké firmy typu Microsoftu či Sony naprostá brnkačka. Přesto se obě firmy nezapomněly pochlubit, když těchto čísel dosáhly. U Microsoftu, který v tiskové zprávě jak se patří poděkoval fanouškům, kteří dlouhé měsíce měly svou konzoli předobjednanou (sklady jsou aktuálně prázdné a Microsoft pracuje na doplnění novými kusy), je dosažená meta přece jen o něco kyselejší. Proč?

Vezmeme-li v potaz, že Sony dosáhla totožného čísla pouze z amerického a kanadského trhu, zatímco Microsoft ze třinácti trhů, do nichž s novým Xboxem minulý týden vstoupil, pak jsou ony cifry spíše „totožné“. Rovněž se zdá, že Microsoftu ubylo přinejmenším v USA fanoušků. Xbox 360 byl totiž na druhé straně Atlantiku neotřesitelným favoritem s výraznějšími prodeji oproti PS3, Xbox One však oproti PS4 žádný náskok nemá.

Samozřejmě, vydávat soudy po prvním víkendu či týdnu je krátkozraké, nakonec rozhodnou dlouhodobé prodeje, různé bundlové taktiky a logicky i exkluzivní tituly. Xbox každopádně rozhodně nevykročil do světa tak sluníčkově, jak si v Microsoftu možná ještě před rokem vysnívali. A údaje o tom, že spokojení hráči stihli doposud zabít 60 milionů zombies v Dead Rising 3 na tom mnoho nezmění.

Xbox One
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře