Microsoft vám nacpe Office do tabletů

vydáno 2. 3. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony, Ze světa

Tagy: Microsoft, Office, tablet

Microsoft Zkušenější uživatelé si sice čím dál více stěžují, že jsou jejich nová zařízení zaplevelená předinstalovanými aplikacemi (Samsung dokonce slíbil, že začne systém pročišťovat), běžný uživatel si však povětšinou nestěžuje. Nemusí totiž řešit stahování aplikací nových. A aby mohl sem tam přehrát video, anebo si prohlédnout dokument, rád klikne na první ikonu, která mu toto dovolí. Čert vem, že na světě zcela jistě existuje lepší aplikace než ta, kterou výrobce nahustil do telefonu jako základní výbavu.

Na běžného uživatele samozřejmě cílí i Microsoft, který se letos chystá na velký přestup na Windows 10, jemuž podřizuje dokonce i vydání své vlajkové lodi v oblasti mobilních telefonů. Microsoftu se moc nelíbí, že na Androidu málokdo jeho aplikace používá, a tak se dohodl se Samsungem a Sony o umístění předinstalovaných aplikací do jejich nových zařízení.

Ve vlajkové lodi Korejců Galaxy S6 tak najdete OneDrive, OneNote či Skype. Sony pak do svého nového tabletu Xperia Z4 napevno umístí mobilní verze Wordu, Excelu a Powerpointu. Microsoftu se tak svým způsobem povede dostat Googlu na kobylku a vytvořit konkurenční prostředí pro jeho GoogleApps. Řadoví uživatelé jsou totiž stále zvyklí především na Office než na využívání kancelářské výbavy od Googlu. Smutné? Pro pokročilé uživatele Google ekosystému určitě. Office od Microsoftu bude opět zabírat úložiště zajímavějším aplikacím. Třeba Candy Crush Sáze.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře