Nintendo přiznává průšvihovost Wii U

vydáno 19. 1. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa | 1 komentář

Tagy: handheld, herní konzole, konzole, Nintendo, Nintendo 3DS, Wii, Wii U

Král minulé generace konzolí je ve svízelné situaci. Zatímco první model Nintenda Wii s přehledem zválcoval výrazně vyspělejší PlayStation 3 a Xbox 360, jeho nástupci Wii U se vstup na trh s herními konzolemi příliš nevydařil. Nintendo si od Wii U slibovalo další velký hit, jenž by mu dovolil držet si i nadále odstup od konkurence a hřát si polívčičku na vlastním písečku oddaných hráčů. Teď však bude firma pomalu hledat alternativní řešení, aby na novém modelu konzole netratila. Předpoklady pro rok 2014 jsou totiž i od samotného Nintenda bídné.

Nintendo Wii U

Původní předpoklady mluvily o 9 milionech prodaných kusů Wii U v letošním roce, nyní se však prezident společnosti Satoru Iwata nechal slyšet, že očekává minimálně dvoutřetinový propad těchto čísel až na 2,8 milionu kusů. Očekávání byla rovněž snížena v případě handheldu 3DS, od něhož se mělo v letošním roce očekávat 18 milionů prodaných kusů, nyní jsou však čísla změněna na výrazně slabších 13,5 milionu. Důsledkem všeho pak samozřejmě budou nižší příjmy, které se mají propadnout o více než polovinu na „pouhých“ 240 milionů dolarů.

A jak hodlá Nintendo s neúspěchem bojovat? To prozatím zůstává tajemstvím. Možností je ovšem několik, od samotné snahy protlačit svůj software na mobilní platformy přes pokračování v trendu bundlů a snížení cen (tato taktika prodeje koncem roku alespoň trochu zvýšila) až po nové reklamní kampaně či otevření se ostatním výrobcům konzolí. Poslední možnost je však ryze krajní. Jestli se chce totiž Nintendo něčemu vyhnout, je to osud kdysi konkurenční Segy, k jejímuž pádu z výsluní má Nintendo přes klopítnutí s Wii U stále ještě daleko.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Nintendo přiznává průšvihovost Wii U

Vložil milda (bez ověření), 19. Leden 2014 - 13:52

Obrázek uživatele milda

No převálcovalo, konzole se sice prodávala velmi dobře, zato hry na ni skoro vůbec:D