Playstation 4 představen

vydáno 21. 2. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa

Tagy: konzole nové generace, Playstation 4, PS 4, Sony

Ve středu 20. února byl ve večerních hodinách představen první kousek patřící do tzv. „konzolí nové generace“ PlayStation 4. Konzole, kterou Sony prezentovalo v New Yorku se má do prodeje dostat pravděpodobně před Vánoci. V mezidobí bude Sony stále podporovat prodej PS3, který byl představen v modré a červené barvě. Sony bohužel během dvouhodinové prezentace neprozradilo ani cenu PS4 a ani neukázalo samotnou konzoli.

PlayStation 4 je považován za výkonné PC, což je změna od minulého modelu, který měl z velké části proprietární hardware. „Architektura je podobná PC v mnoha ohledech, ale vše je posíleno, aby vyvstal potenciál této herní platformy,“ popsal hardware Mark Cerny, systémový architekt Sony. PS4 má osmijádrový procesor, výkonný grafický čip, ale také featurky jako hraní her na zkoušku před jejich stahováním nebo novou stereo kameru společně s novým ovladačem.

Ovladač, který byl skutečně prezentován, přes různé fámy nakonec zůstal u koncepce DualShock a s číselným označením 4 přináší dvě zásadní novinky. Má zabudovaný pohybový senzor a touchpad.

Publiku byly mimo jiné prezentovány působivé in-game záběry Killzone: Shadow Fall nebo týmové závodní hry Drive Club. Sony také slíbilo Diablo III pro PS4. Her obecně se pochopitelně týkalo mnoho novinek. Hry se mají stát více „sociální“, a to ve smyslu využití živého vysílání hry přátelům. Ti pak budou moci do hry vstoupit. Bude také umožněno nahrávání a následné sdílení videí z her.

Je trochu udivující, že PlayStation 4 stále zůstává konzolí v konzervativním (herním) smyslu, alespoň podle jeho představení. Nové Wii od Nintenda se nesetkalo s přílišným úspěchem a Microsoft se snaží z jeho konzole Xbox vytvořit domácí mediální centrum a hry odsouvá stále více na okraj působnosti. Úspěch či neúspěch jednotlivých konzolí „nové generace“ tak bude záviset pravděpodobně zejména na jejich pojetí.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře