Prima terrestriálně bez HD

vydáno 18. 8. 2010 | autor Martin Taraba | sekce Bleskovky | téma Z domova | 1 komentář

Tagy: CDG, Czech Digital Group, DVB-T, InzertMax, Noe TV, Prima, Prima HD, upscaling

Prima TV - logo

23. července pár minut po půlnoci skončilo bez předchozího ohlášení pražské vysílání Primy HD, které bylo zahájeno 5. května 2009. Ve skutečném HD (1440×1080i) však trvalo pouhých 11 dnů, neboť provoz v novém, vysoce rozlišeném studiu zahájila Prima teprve letos 11. července a do té doby vysílala jen upscaling (přepočet) standardního rozlišení.

Kanál 46, na kterém šířila Primu HD společnost Czech Digital Group v rámci multiplexu 3 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh, byl vypnut rozhodnutím Českého Telekomunikačního Úřadu s poukazem na paralerní vysílání téže společnosti v téže lokalitě a multiplexu.

CDG v Praze skutečně vysílá (s vyšším výkonem z Mahlerových sadů a Cukráku) o dva televizní a jeden rozhlasový program méně také na kanálu 59. S Primou HD z terrestriálního eteru zmizel ještě program Noe TV (ve standardním rozlišení) a rádio Proglas, všechny však lze nadále přijímat ze satelitu a některých kabelů.

Nejasná je budoucnost programu InzertMax, který měl na přelomu září a října začít vysílat na kanálu 46 a pro kanál 59 se s ním zatím nepočítá. Ani další osud pozemního šíření Primy HD není znám.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Prima terrestriálně bez HD

Vložil Pedro_CZ (bez ověření), 3. Září 2010 - 23:29

Obrázek uživatele Pedro_CZ

No, jestli melo to „HD“ datovej tok obdobny, jako ma terestrialne sirene SD, tak zadna skoda. Je to hnus, velebnosti. Samozrejme to plati pro vsechny kanaly.