Samsung a Panasonic soupeří o Avatar 3D

vydáno 23. 3. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy | 1 komentář

Tagy: 20th Century Fox, 3D, 3D Blu-ray, Avatar, Blu-ray, Blu-ray 3D, film, Panasonic, Samsung

Ve druhé polovině letošního roku už budou mít všichni přední výrobci elektroniky nějaký ten svůj 3D produkt – Full HD televizi, projektor nebo Blu-ray přehrávač. Protože bude obtížné „přinutit“ zákazníky, aby si něco z toho pořídili, bude potřeba nějaký dárek. Někdo přidává 3D brýle, někdo Blu-ray 3D disk. A někdo chce Avatar!

Tento snímek, který na konci loňského roku rozpoutal celé aktuální 3D šílenství, má zatím stanoveno jen datum obyčejného 2D Blu-ray vydání (u nás vychází 22. dubna). Už teď se ale společnosti Samsung a Panasonic trumfují ve finančních nabídkách na možnost bundlování Blu-ray 3D verze ke svým produktům. Na 3D Avatar by potenciální zákazníci určitě dobře slyšeli.

Není to ale vůbec jednoduché a nejde jen o balíky dolarů. Panasonic si totiž tuto možnost částečně nárokuje, protože se podílel na produkci Avataru. Samsung má na druhou stranu značný náskok (jeho 3D televize už jsou na trhu) a navíc se snaží sám přispívat k vytváření 3D materiálu, nedávno například zasponozoroval 3D natáčení koncertu skupiny Black Eyed Peas.

Tak nebo tak, studio 20th Century Fox zatím stejně ani nenaznačilo případný termín vydání 3D verze Avataru pro domácí kina. SPekulovalo se sice o letošním listopadu, vzhledem k připravovanému podzimnímu uvedení prodloužené verze Avatar Redux z toho ale nejspíš sejde.

Avatar
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Samsung a Panasonic soupeří o Avatar 3D

Vložil Freeze (bez ověření), 23. Březen 2010 - 18:27

Obrázek uživatele Freeze

Tak at Samsung udela akci kup si Avatar a 3D TV a 3D Blu-ray prehravac bude zdarma k tomu to by byl BUNDLE :D

Freeze