Samsung vyvíjí náramkové hodinky

vydáno 19. 3. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Ze světa | 1 komentář

Tagy: Apple, hodinky, iWatch, Samsung

Aby si zákazníci mohli již tradičně vybrat mezi inovativním high-end produktem Apple a Samsung, jihokorejská firma se pouští do vznikajícího segmentu „chytrých“ doplňků a oděvů s náramkovými hodinkami. Zdá se, že když jeden z dvojice Apple/Samsung skočí z okna, udělá to i ten druhý.

Podle viceprezidenta divize mobilních zařízení Samsung, Lee Young Hee, je budoucí konkurent vyvíjeného produktu Apple iWatch připravován již dlouhou dobu. „Připravujeme produkty pro budoucnost a hodinky jsou určitě takovým produktem.“

Co bude „smart náramek“ umět ani kdy půjde na trh neprozradil, kolik bude stát také ne. Tento rok se pravděpodobně Samsung zaměří na uvedení tří high-end smartphonů včetně Galaxy S4. Zpráva o vývoji hodinek je tak hlavně reakcí na zájem, který vzbudil Apple s iWatch.

Trh s hodinkami je poměrně lukrativní místo a první, kdo vstoupí na trh se smart zařízeními by mohl ukořistit klíčovou část zákazníků, kteří by se stali loajálními vůči platformě. Ve výsledku by se tak podpořil prodej TV, telefonů nebo tabletů. Konkurence na tomto trhu bude zajímavá svou diverzitou. S chytrými produkty mohou přicházet výrobci mobilních zařízení, ale také oděvních doplňků. Je tu velký prostor pro designové unikáty.

Pro Apple a Samsung je trh s hodinkami lákavý jako náhrada za zpomalující růst trhu s mobilními telefony.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Samsung vyvíjí náramkové hodinky

Vložil Creator (bez ověření), 22. Březen 2013 - 10:28

Obrázek uživatele Creator

Česká média drží krok se zahraničními ve spekulacích o neexistujících produktech, podávaných jako by šlo o seriozně podložená fakta.