Sharp představil 60palcovou 4K TV

vydáno 14. 12. 2012 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Televizory | 1 komentář

Tagy: 4K, icc, purios, Sharp

Ve čtvrtek 13. prosince představil Sharp televizor řady ICC Purios, konkrétně 60palcový LC-60HQ10. Na trh má řada přijít 20. února a daný model se bude prodávat za cenu 2,5 milionu yenů. To je v přepočtu téměř 600 tisíc korun.

„Šli jsme po bezkonkurenční kvalitě obrazu a náboji tohoto produktu. Odpovídáme tak na požadavky těch nejdůslednějších náročných zákazníků v otázce kvality zobrazení. Doufáme, že podpoříme další vývoj LCD panelů,“ uvedl Koichi Mitani, vedoucí vývojového týmu Sharpu.

Sharp ICC Purios

Řada Purios bude spíše individuální záležitostí, kdy modely budou sestavovány na objednávku. Hlavní značka Aquos bude nadále pokračovat.

Nová modelová řada nabídne také čip Integrated Cognitive Creation, který má pomoci televizorům zobrazovat více realistický obraz. Čip byl vyvinut společností I-cubed Research Center, kterou vede bývalý vysoce postavený inženýr v Sony.

Sharp chce s prezentovaným modelem vstoupit brzy na trh 4K televizorů, nad kterým však v současnosti visí velké množství otazníků a úspěch tohoto trhu je nejistý. 4K televizory jsou tedy poměrně riskantním krokem pro Sharp, který se zmítá ve finančních problémech. Navíc 4K model Sony, který byl představen již v září je téměř o milion yenů levnější a zároveň o 24 palců větší. Další konkurent, Toshiba, prodává 55palcový „ultra HD“ model za v přepočtu 250 tisíc korun a připravuje i 60 a 84palcovou verzi.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Sharp představil 60palcovou 4K TV

Vložil short ralph lauren (bez ověření), 5. Březen 2013 - 18:35

Obrázek uživatele short ralph lauren

My boyfriend and i both liked your referenced post. bookmarked.