Sharp se zbavuje podílu v Pioneeru. Tlačí ho dluhy.

vydáno 18. 4. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Foto a video, Ze světa

Tagy: Pioneer, Sharp

Japonský výrobce elektroniky Sharp se zmítá v problémech. Firemní účetní totiž mají na stole dluhy okolo 10 miliard dolarů, což není částka, s níž se dá velmi dobře fungovat. Sharp se proto snaží poslední měsíce se situací bojovat více méně jedinou logickou cestou – proběhly rozsáhlé restrukturalizace, nové investice a samozřejmě i významné prodeje. A další je na cestě.

Sharp se totiž hodlá zbavit svého podílu v Pioneeru, kde s 9,2 procenty vlastní největší podíl. Cíl je přitom jasný, získat prostřednictvím prodeje a dalších zásahů do fungování firmy dostatek financí, aby se firma vyhrabala alespoň z části svých dluhů. Ostatně v nejbližší době chce Sharp splatit přes 2 miliardy dolarů skrze konvertibilní dluh.

Ačkoli však Sharp přijde o svůj podíl, s Pioneerem hodlá i nadále spolupracovat. Není se co divit, když Pioneer vlastní pro změnu necelý procentní podíl v Sharpu a má tudíž snahu podílet se na prosperitě společnosti, která utrpěla především v loňském roce, kdy přišla hned o několik investorů, což se odrazilo jak na finanční situaci Sharpu, tak samozřejmě i Pioneeru.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře