Sony prodala přes 4 miliony kusů PS4 do konce roku 2013 (CES)

vydáno 8. 1. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa

Tagy: konzole nové generace, next-gen, Playstation 4, PS4, Sony

Sony pokračuje ve vítězném tažení hráčskými peněženkami a brutálním direktem umlčuje ty, kteří před vydáním konzolí nové generace tvrdili, že „tentokrát už si ty krámy přece nikdo nekoupí“. Koupí a je jich zatraceně moc. Zatímco na začátku prosince se Sony chlubila 2,1 miliony prodaných kusů své nové konzole, přes Vánoce prodeje podle očekávání ještě zesílily a s koncem roku se vyhouply až na úctyhodných 4,2 milionu prodaných kusů PS4.

Což je mimochodem o více než milion konzolí více, než zvládl ke koncovým uživatelům dopravit konkurenční Microsoft. A to Xbox One startoval ve výrazně větším množství zemí. Tržby se však ani v následujících týdnech a měsících rozhodně zastavovat nebudou. Zaprvé Sony stále „visí“ spoustu konzolí těm, kteří si PS4 předobjednali, ale nedostalo se na ně kvůli nedostatečnému množství kusů. A zadruhé konzole již 22. února startuje na domácím kolbišti v Japonsku, kde by se prodejním rekordům nedivil asi nikdo.

Závěrem se ještě hodí říci, že se nedaří jen samotným konzolím. Jen od startu prodeje totiž zákazníci zakoupili již téměř deset milionů kopií her nové generace a takřka stoprocentní nárůst zájmu zaznamenala soňácká služba PS Plus, na níž si hráči mohou měsíčně stahovat hry se slevou, či úplně zdarma, a kterou je v případě PS4 nutné předplatit, pokud chcete své hry sdílet s celým světem v rámci multiplayeru. A tak se dělá byznys.

PS4
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře