Toshiba vyvinula bezdrátově napájené OLED panely

vydáno 13. 3. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Ze světa

Tagy: bezdrátové napájení, ohebné panely, OLED, oled svetlo, průhledné panely, Toshiba

Díky jedné z výhod OLED technologie, nízké spotřebě energie, byla japonská Toshiba schopna vyvinout OLED panel, který je napájen bezdrátově. Bezdrátové napájení je moderní inovací používanou při nabíjení baterií telefonu, napájení OLED panelu indukcí je však novinkou.

Na televizor bez jakýchkoli drátů si nicméně budeme muset ještě počkat. Vyvinutý produkt Toshiby s OLED technologií je totiž bezdrátově napájené světlo. To bylo představeno na veletrhu osvětlení tento týden v Tokiu.

Čtvercový rámeček panelu má místo pro devět malých panelů. Rámeček pak bez drátů dodává energii panelům které jsou v něm umístěny. S jednotlivými panely lze uvnitř rámečku pohybovat a nakonfigurovat do různých tvarů. Pochopitelně jde pouze o demonstraci technologie, jelikož potenciál praktického využití takového produktu je mizivý.

Toshiba posunula technologii OLED dál také díky vyšší efektivitě jejích panelů. Společnosti se povedlo výrazně snížit množství světla, které panely emitují směrem dozadu. Oproti běžným OLED panelům s 30 % emisí druhým směrem uniká panelům Toshiba pouze 10 % světla.

V praxi plánuje japonská firma využít průhledných OLED panelů jako okna, která fungují v noci jako osvětlení anebo jako světelné jednotky na zdech nebo stropech, které během dne, kdy nejsou používány, jsou velice nenápadné, až neviditelné.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře