Xbox One oficiálně až v září. Budoucí hry mají být ve FullHD

vydáno 23. 3. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače

Tagy: konzole, konzole nové generace, Microsoft, next-gen, Xbox, Xbox One

Česká pobočka Microsoftu tento týden oznámila, kdy se Xbox One začne oficiálně prodávat v České republice. Stane se tak v září letošního roku, byť se prozatím nezná přesné datum, kdy bude konzole Microsoftu na trh uvedena. Do té doby tedy musí fanoušci zamířit do zahraničí, kde se Xbox One již delší dobu prodává a mnohé obchody ho rády zasílají i k nám.

NA GDC se pak zástupce Microsoftu Boyd Multerer nechal slyšet, že do budoucna společnost rozhodně počítá s hrami v rozlišení 1080p, kterých je prozatím na nové konzoli – na rozdíl od konkurenční PS4 – jako šafránu. Multerer, jenž je vedoucím vývoje, přisuzuje dosavadní releasy her v nižším rozlišení neschopnosti vývojářů naučit se pracovat s architekturou Xbox One.

Xbox One

Což je přinejmenším zarážející, bereme-li v potaz, že konzole nové generace byly navržené podle přání vývojářů, aby byly velmi podobné architektuře stolních počítačů a samotný Xbox je v podstatě totožný, byť o něco slabší stroj než soňácký PlayStation, kde hry v 1080p pravidelně vychází.

Spíše se tedy opět nabízí spekulace, že Microsoft při zrychleném vývoji konzole něco podcenil a vnitřnosti nového Xboxu nefungují tak dobře jako u konkurence.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře