Zvukový projektor Yamaha YSP: Za hodně peněz hodně muziky

vydáno 7. 3. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Hi-Fi audio

Tagy: sound projection, virtual 7.1, Yamaha, ysp 3300, ysp-4300, zvukový projektor

Yamaha nabízí pro rok 2013 nové reproduktory řady YSP, a to 4300 a 3300. Jde o tzv. „zvukové projektory“. K velkému soundbaru je dodáván bezdrátový subwoofer a s touto soustavou se virtuálně modeluje zvuk 7.1. Vlastní technologie Yamahy nazvaná Beam, neboli paprsek, dokáže korigovat, kterými směry vysílá zvukové vlny. Dosahuje toho tak, že zpožďuje signál z jednotlivých reproduktorů, aby výsledný zvuk putoval správným směrem. To lze ocenit nejen pro modelaci virtuálního prostorového zvuku.

Yamaha také nabízí možnost diskrétního poslechu pomocí target módu, který neomezuje posluchače nutností snížit hlasitost reprodukce a zároveň neobtěžuje nikoho v okolí. Na rozdíl od většiny soundbarů, které podobnou funkci nabízejí YSP-4300 a YSP-3300 vlastní nastavení směru vysílání zvuku. Podle prvních testů je realizace směrového vysílání zvuku u reproduktorů Yamaha opravdu ohromující.

YSP-4300
YSP-4300

Důležitá však není pouze funkcionalita, ale zejména kvalita zvuku. Výrobce bohužel neudává odstup signálu od šumu ani frekvenční rozsah, nicméně u reproduktorů Yamaha lze očekávat opravdu vysokou kvalitu zvuku. Subwoofer YSP-4300 má výkon 130 W, dva hlavní reproduktory soundbaru mají 2×75 W a výčet uzavírá 22 malých 2W "směrovatelných reproduktorů po šířce soundbaru. U YSP-3300 mají basové reproduktory soundbaru 50W a počet malých reproduktorů je snížen na 16.

Design není nikterak okázalý, ale má vesměs moderní linie a nepůsobí rušivě. Naopak odpovídá stylovému high-end zařízení. Yamaha patří ke špičkovým značkám v oblasti Hi-Fi audia, za kterou je bohužel nutné si připlatit. V současnosti se v ČR prodává YSP-4300 za necelých 37.000 Kč a YSP-3300 za necelých 28.000 Kč.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře