Blu-ray filmy ve světě - 52. týden 2009

vydáno 26. 12. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: (500) Days of Summer, All About Steve, Beyond a Reasonable Doubt, Blu-ray, Číslo 9, District 9, Druhý muž, Extract, Family Guy, film, Harry Potter, Ichi, It Might Get Loud, Mizerové, OSS 117, Passchendaele, Prci, prci, prcičky: Kniha lásky, Star Trek, Staten Island

Blu-ray Disc logo

V letošním předposledním týdnu vyšlo v USA, Kanadě, Velké Británii, Německu a Francii osmnáct Blu-ray disků: výjimečný hudební dokument It Might Get Loud, celovečerní epizoda animovaného seriálu Family Guy, kvalitní sci-fi District 9, režijní debut Michaela Baye Mizerové, neobyčejný animák Číslo 9 a několik dalších.

Nabídka filmů se v jednotlivých zemích částečně překrývá a u nás v regionu B tvoří její značnou část tituly, které už před časem vyšly v regionu A. Přesto se dá při celkovém pohledu na desítky titulů, které se tento týden ve světě objevily, jako vždy najít několik úplných novinek.

Celá řada těchto zahraničních filmů už je a nebo brzy bude oficiálně k dispozici i u nás s českou jazykovou podporou. Informace o takových titulech pravidelně přinášíme v seriálu tuzemské Blu-ray filmy.

TIP: Každý den vám přinášíme informace o filmech, které se na Blu-ray teprve chystají. Sledujte seriál Blu-ray filmy na obzoru a buďte v obraze!

V 52. týdnu roku 2009 (21. – 27. prosince 2009) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

USA (region A)

Kanada (region A)

Velká Británie (region B)

Německo (region B)

Francie (region B)

Důležitá poznámka na závěr: při nákupu v regionu A nebude mít žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. Existuje nicméně určitá šance, že se konkrétní film časem objeví v evropské (region B) distribuci včetně českých titulků nebo dabingu.

Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně jazykové výbavy, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Evropa patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi Blu-ray filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Blu-ray filmy ve světě - 52. týden 2009

Vložil Perry (bez ověření), 28. Prosinec 2009 - 0:02

Obrázek uživatele Perry

Mizerové opravdu vycházejí v UK ? Nějak jsem koukal a nikde na e-shopech o tom nic zmíněno nebylo.

Re: Blu-ray filmy ve světě - 52. týden 2009

Vložil d.f.h, 28. Prosinec 2009 - 0:19

Obrázek uživatele d.f.h

Taky jsem se divil, nicméně čerpám z údajů Blu-ray.com, kde je britské vydání skutečně uvedeno s datem 21. prosince.

Jsou kolem toho ale nějaké zmatky, údajně by to měl být nějaký exkluzivní předvoj pro e-shop HMV.com, zbytek Evropy snad 29. ledna.

Uvidíme, teď přes svátky se těžko shání nějaké oficiální informace…