Nové víceúčelové projektory Hitachi CP-X2510 a CP-X3010

vydáno 28. 7. 2009 | autor Hitachi DMG | sekce Tiskové zprávy | téma Projektory

Tagy: CP-X2510, CP-X2510E, CP-X2510EN, CP-X3010, CP-X3010E, CP-X3010EN, Hitachi, LCD, projektor, RS-232C

Hitachi - logo

Neobyčejný výkon a prakticky bezúdržbový provoz

  • Nízké náklady na vlastnictví (TCO): díky Super Hybrid filtru a lampě s dlouhou životností 6000 hodin nejsou servisní návštěvy u většiny uživatelů v podstatě zapotřebí.
  • Výkon: LCD obraz o vysoké kvalitě s kontrastem 2000:1, vysoký barevný jas díky aktivní cloně a funkci vyrovnání gamma křivky.
  • Ohleduplné k životnímu prostředí: Minimální servis a výměna náhradních dílů spolu s nižší spotřebou elektřiny přispívají ke snížení objemu elektronického odpadu a zmenšení uhlíkové stopy v prostředí.
  • Použitelnost: Charakteristická pro všechny modely Hitachi, díky high-endové výbavě funkcí jsou přístroje tiché a snadno použitelné samostatně nebo v připojení na síti.
  • Bezpečnost: Špičková úroveň zabezpečení modelů Hitachi zahrnuje detektor změny polohy, víceúrovňové zámky PIN, místo pro uchycení zámku a bezpečnostní třmen.

Společnost Hitachi Digital Media Group oznámila uvedení nové řady víceúčelových LCD projektorů, které spojují výjimečně nízké celkové náklady na vlastnictví(TCO) s kvalitou obrazu a bohatou nabídkou funkcí, jaká je běžně k dispozici pouze v high-endových systémech.

Majitelé modelů CP-X2510 a CP-X3010 budou moci výrazně ušetřit díky prodlouženým cyklům údržby a funkcím, které redukují spotřebu elektřiny, zároveň se však budou moci těšit z použitelnosti, výkonu, zabezpečení a kompatibility, které jsou charakteristické pro všechny modely společnosti Hitachi.

„Filtr Hitachi Super Hybrid a lampa s dlouhou životností snižuje TCO u těchto modelů na dosud nejnižší úroveň. Díky cyklu údržby 6000 hodin u obou zmíněných komponent se jich mnozí uživatelé nebudou muset dotknout více než tři roky poté, co projektory nainstalují,“ řekl Axel Kutschke, hlavní manager divize prezentačních produktů společnosti Hitachi Digital Media Group.

Projektor Hitachi CP-X2510

„Díky inovacím v oblasti TCO a high-endovým funkcím, jakou je například aktivní clona, která přináší obraz skvělé kvality s vysokým kontrastem a barevným jasem, přinášejí projektory Hitachi nadále kombinaci výkonu, ohleduplnosti k životnímu prostředí a ochrany majetku i investic.“

V jádru vylepšení v oblasti TCO u této modelové řady je nový Super Hybrid filtr, který má prodloužený čistící cyklus 6000 hodin. Životnost lampy v úsporném režimu byla rovněž prodloužena na stejnou dobu, a tak servisnímu technikovi při návštěvě stačí jen snadno najít a otevřít dvířka lampy a filtru a obojí vyměnit zároveň.

Pro mnoho uživatelů tento prodloužený interval údržby znamená, že jakmile je projektor instalován, není potřeba na něj sáhnout po dobu tří až čtyř let. Další úspora a také prospěch pro životní prostředí vyplývá ze snížené spotřeby energie klíčových komponentů, například lampy, a take nový úsporný režim standby.

Skvělá kvalita obrazu je částečně výsledkem funkce aktivní clony, která umožňuje dosáhnout kontrastního poměru 2000:1. Za čísly se ale skrývá mnohem víc. Vícerežimové a dynamické funkce clony stejně jako možnost vyrovnání gamma křivky poskytují uživatelům perfektní obraz při prezentaci v jakémkoli prostředí, zvláště při jasném okolním světle nebo při promítání videí a multimediálních prezentací.

Kombinace vysokého kontrastu a sytosti barev LCD panelu vytváří působivý barevný jas a živou reprodukci barev při promítání obrázků a filmů v jakékoli situaci.

Všechny modely jsou vybaveny vestavěným 16 W reproduktorem, který pro mnohé uživatele představuje pohodlné a ekonomické řešení ozvučení, takže často není nutné připojovat externí reproduktory. Ovšem ti, kdo si přejí externí reproduktory instalovat, mohou díky funkci přemostění zvukových vstupů ušetřit lampu projektoru v okamžiku, kdy je při prezentaci zapotřebí pouze zvuk.

Projektor Hitachi CP-X3010

Bez ohledu na vybrané řešení ozvučení, skutečnost, že všechny modely pracují při nízké hlučnosti 29 dB, zaručuje, že projektor sám o sobě nikdy nebude při prezentaci rušit.

Modelová řada se skládá ze čtyř projektorů, které jsou v mnoha ohledech značně kompatibilní s předchozími modely, včetně místa instalace a vzdálenosti od plátna. Modely CP-X2510E a CP-X3010E poskytují úroveň jasu 2600 a 3000 lumenů, modely CP-X2510EN a CP-X3010EN přinášejí další výhody síťové kompatibility.

Kromě aktualizace softwaru důležitých a populárních funkcí monitoringu, řízení a kontroly mají tyto modely také schopnost centralizovaného hlášení, kdy informace o stavu všech projektorů připojených na síti lze sledovat přes webové rozhraní na jedné html stránce. Dokonce modely, které nejsou vybaveny pro připojení na síť, mohou být propojeny pomocí sériového portu RS232, a tak lze snadno zkopírovat jejich nastavení.

Podobně jako u všech projektorů Hitachi, jednoduchá obsluha je společným rysem celé modelové řady. Nový systém obrazovkového menu využívá ikony, jež zjednodušují ovládání pro většinu uživatelů, přičemž zůstává zachován režim pokročilé volby nastavení, který vychází vstříc potřebám náročných uživatelů.

Kromě populárních funkcí projektorů Hitachi, jakými jsou vlastní pojmenování vstupů, předvolby rozlišení, režimy promítání na černou nebo bílou tabuli a možnost změny frekvence IR dálkového ovládání, nové modely jsou také vybaveny funkcí zasílání zpráv, která umožňuje vysílání jednoduchých zpráv do všech projektorů v síti.

Příjemná funkce šablon je pro tuto kategorii projektorů také velkou výhodou. A v neposlední řadě je každý z těchto přitažlivých modelů opatřen všemi standardními bezpečnostními prvky společnosti Hitachi.

Projektory Hitachi CP-X2510E a CP-X2510EN jsou v Evropě k dispozici od konce května, modely CP-X3010E a CP-X3010EN budou na trhu v červnu a v srpnu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře