Sony DSC-TX5 - skvělé fotografie při každém počasí

vydáno 22. 2. 2010 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma Foto a video

Tagy: 720p, Anti Motion Blur, BIONZ, Carl Zeiss, Clear Photo LCD, CMOS, Cyber-shot, DSC-TX5, Exmor, fotoaparát, Handheld Twilight, Intelligent Sweep Panorama, LCD, Sony, TX5

Sony - logo

Superštíhlý fotoaparát Cyber-shot™ TX5 je prvním vodovzdorným digitálem značky Sony.

  • Je odolný proti vodě, prachu, nárazu i mrazu…
  • Má tloušťku pouhých 17,7 mm a existuje v několika barevných verzích
  • Nabízí funkci Intelligent Sweep Panorama pro plynulé zhotovení panoramatických záběrů včetně pohybujících se objektů
  • Má snímač Exmor R™ CMOS s rozlišením 10,2 megapixelů
  • Je vybaven 4× optickým zoomem a širokoúhlým ohniskem odpovídajícím 25 mm při přepočtu na kinofilm
  • Natáčí video v nejvyšší kvalitě 720p HD
  • Ovládá se přes širokoúhlý dotykový LCD displej Clear Photo s úhlopříčkou 7,5cm (3")

S fotoaparáty řady Cyber-shot™ od Sony se můžete soustředit jen a pouze na zachycení úžasných momentů života. A to u nového modelu TX5 odolného proti vodě, prachu, nárazu a mrazu platí dvojnásob: je to první fotoaparát Cyber-shot™, který pod líbivým zevnějškem skrývá schopnost zvládnout jakékoli situace, které mu váš aktivní životní styl přichystá.

Vodovzdorný digitální fotoaparát Sony Cyber-shot TX5

S tloušťkou pouhých 17,7 mm jde o nejtenčí a nejmenší vodovzdorný digitální fotoaparát na světě, kterému se jen tak něco nevyrovná: model Cyber-shot™ TX5 si přitom díky barevným variantám (černá, stříbrná, růžová, zelená a červená) vede stejně dobře na večírku, jako na chladném a zabláceném cyklistickém výletě.

Lyžování, plavání, pěší turistika anebo jen náročné společenské akce: odolný a všehoschopný Cyber-shot™ TX5 zvládne cokoli. Jeho tělo vodotěsné do hloubky 3 m vám umožní fotografovat v bazénu nebo při šnorchlování v moři. Jednotlivé funkce můžete na intuitivním dotykovém LCD displeji nastavovat i za zhoršených podmínek, dokonce v rukavicích.

Nevadí mu ani prach, přežije i pád z výšky až 1,5 m. TX5 si dokonce poradí i s mrazem až do –10 °C. Hodí se tak na lyžařské výlety nebo náročné sportovně víkendové pobyty.

Odolný zevnějšek ukrývá nejvyšší fotografickou kvalitu. Vysoce citlivý snímač Exmor R™ CMOS s rozlišením 10,2 efektivních megapixelů zajišťuje detailní obraz s minimem obrazového šumu vznikajícího při fotografování za zhoršených světelných podmínek.

Tento čip je dokonalým protějškem prvotřídního objektivu Carl Zeiss se 4× optickým zoomem a širokoúhlým záběrem odpovídajícím ohniskové vzdálenosti 25 mm a vhodným jak na portréty tak na dramatické záběry z cest.

Spojení snímače Exmor R™ CMOS a obrazového procesoru BIONZ umožňuje sériové snímání v plném rozlišení neuvěřitelnou rychlostí až 10 snímků za sekundu, takže zachytíte i ty nejunikátnější okamžiky.

Vodovzdorný digitální fotoaparát Sony Cyber-shot TX5

Režimy Handheld Twilight (pro fotografování z ruky za soumraku) a Anti Motion Blur (ochrana proti rozmazání pohybem) profitují z vysokorychlostního snímání až šesti snímků, při kterých dochází k potlačení až 50 % obrazového šumu.

Výsledkem jsou ostré a přirozené fotografie pořízené i za nepříznivých světelných podmínek, při kterých by kompaktní fotoaparáty jiných značek měly značné potíže.

Režim Intelligent Sweep Panorama je dalším zdokonalením oceňované funkce pro zhotovení širokoúhlých fotografií, kterou jsou vybaveny pouze fotoaparáty řady Cyber-shot™. Používá se snadno: stisknete jedenkrát spoušť a plynulým pohybem obsáhnete celý záběr. TX5 vzápětí automaticky spojí sérii snímků ve vysokém rozlišení do jediného extra širokého snímku.

Tato funkce ideální pro fotografování krajiny nebo velkých rodinných sešlostí nyní nabízí vylepšené zpracování obrazu a to tak, aby na sebe bezchybně navazovaly snímky, i když se na nich lidé při expozici pohybovali.

Vylepšený dotykový displej nabízí dosud nejjednodušší ovládání. Snímky procházíte pohybem prstu, často používané funkce si můžete pro snadnější přístup přesunout do hlavního menu. Stačí se dotknout správné ikony na širokoúhlém LCD displeji a přístroj se přepne do režimu natáčení HD videa bez ohledu na jeho aktuální nastavení.

Zachycení neopakovatelných životních okamžiků opravdu nikdy nebylo tak snadné jako s novým fotoaparátem Cyber-shot™ TX5.

Nový kompaktní digitální fotoaparát Cyber-shot™ DSC-TX5 bude k dostání od konce března 2010.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře