Tuzemské Blu-ray filmy - 10. týden 2011

vydáno 6. 3. 2011 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, Cable Guy, film, Hide and Seek, Hra na schovávanou, Magic Box, Rolling Stones, Shine a Light, The Cable Guy, The Rolling Stones

Blu-ray Disc logo

V nadcházejícím týdnu se na našem trhu objeví další tři nové Blu-ray filmy. Rozporuplně přijatý thriller Cable Guy, který málem ukončil kariéru Jima Carreyho, drama s hororovými prvky Hra na schovávanou a kvalitní filmově-hudební dokument Rolling Stones Martina Scorseseho si teď jako obvykle krátce představíme.

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každou sobotu seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky a ve většině případů i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Cable Guy

Cable Guy (Cable Guy, The, 1996) (Blu-ray)

Český název: Cable Guy

Originální název: Cable Guy, The

Rok výroby: 1996

Žánr: Komedie / Drama / Thriller

Délka: 96 minut (1:36)

Režie: Ben Stiller

Hrají: Jim Carrey, Matthew Broderick, Leslie Mann, Jack Black, George Segal

Studio: Sony Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 7. 3. 2011)

Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná – emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu.

Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl!

Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu.

Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu „láska na první pohled“, se architekt pořádně naštve.

Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Hra na schovávanou

Hra na schovávanou (Hide and Seek, 2005) (Blu-ray)

Český název: Hra na schovávanou

Originální název: Hide and Seek

Rok výroby: 2005

Žánr: Thriller / Drama / Horor

Délka: 101 minut (1:41)

Režie: John Polson

Hrají: Robert De Niro, Dakota Fanning, Famke Janssen, Dylan Baker, Robert John Burke

Studio: 20th Century Fox

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 7. 3. 2011)

Robert De Niro a Dakota Fanning se představují v „nefalšovaném festivalu hrůzy“ (The Calgary Sun), který přináší děsuplné zvraty a šokující překvapivý závěr.

Čerstvě ovdovělý psycholog David Callaway (De Niro) se stěhuje do nového domu na severu státu New York, aby se pokusil pomoci své nešťastné dceři Emily (Fanning) vyrovnat se se smrtí její matky. Místo klidu se ale oba stávají terčem divoké štvanice.

Po krátké době je totiž začne terorizovat někdo – nebo něco – co si říká Charlie. „Přítel“, který může, ale nemusí být pouhou představou… Rozhodně je to však věc, která vyvolává noční můry!

Ať už chcete nebo ne, budete se „třást v křesle!“ (Richard Roeper, Ebert & Roeper).

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Rolling Stones

Rolling Stones (Shine a Light, 2008) (Blu-ray)

Český název: Rolling Stones

Originální název: Shine a Light

Rok výroby: 2008

Žánr: Dokumentární / Hudební

Délka: 122 minut (2:02)

Režie: Martin Scorsese

Hrají: Mick Jagger, Keith Richards, Bill Clinton, Jack White, Christina Aguilera

Studio: Paramount Pictures

Distribuce v ČR: Magic Box (od 9. 3. 2011)

Dokumentární film Shine A Light je pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v Blu-ray kalendáři, k dispozici je také Blu-ray katalog, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a většinou i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v Blu-ray katalogu, je to proto, že čekáme na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře