Tuzemské Blu-ray filmy - 32. týden 2009 (aktualizováno)

vydáno 2. 8. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: 2 Fast 2 Furious, Biograf, Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, Česká televize, film, Magic Box, Obsessed, Posedlá, Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 2, Rychle a zběsile: Tokijská jízda, Sony Pictures, The Fast and the Furious, The Fast and the Furious: Tokyo Drift, Tmavomodrý svět, Universal, Universal Pictures, Universal Studios

Blu-ray Disc logo

V nadcházejícím týdnu se na našem trhu objeví pět nových Blu-ray titulů: thriller Posedlá, první tři filmy série Rychle a zběsile – Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 2, Rychle a zběsile: Tokijská jízda – a po neustálém odkládání snad už konečně také Tmavomodrý svět Jana Svěráka. Všechny disky si teď jako obvykle stručně představíme.

Aktualizováno: Podle všeho v tomto týdnu vychází i první Blu-ray titul Disney Studios v distribuci Forum Home Entertainment – Golfový sen. Podrobnosti viz tisková zpráva Blu-ray filmy studia Disney konečně v České republice.

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každou neděli seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky a ve většině případů i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Golfový sen

Golfový sen (Greatest Game Ever Played, The, 2005) (Blu-ray)

Český název: Golfový sen

Originální název: Greatest Game Ever Played, The

Rok výroby: 2005

Žánr: Drama / Sportovní

Délka: 120 minut (2:00)

Režie: Bill Paxton

Hrají: Stephen Dillane, Elias Koteas, Shia LaBeouf, Luke Askew, Luke Kirby

Studio: Disney / Buena Vista

Distribuce v ČR: Magic Box (od 3. 8. 2010)

Podle skutečného příběhu legendárních hráčů golfu, Harryho Vardona a Francisca Quimenta a jejich historického duelu na U.S. Open v roce 1913. Tento turnaj neočekávaně vyhrál Francis Quiment, kterému v té době bylo necelých dvanáct let. Ve filmu uvidíte silné emoce a výjimečné výkony mladého herce Shia LeBeoufa v roli Francisca Quimenta.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Posedlá

Posedlá (Obsessed, 2009) (Blu-ray)

Český název: Posedlá

Originální název: Obsessed

Rok výroby: 2009

Žánr: Krimi / Thriller / Drama / Horor

Délka: 108 minut (1:48)

Režie: Steve Shill

Hrají: Idris Elba, Ali Larter, Beyoncé Knowles, Jerry O'Connell, Christine Lahti

Studio: Sony Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 3. 8. 2009)

Derek (Idris Elba) je úspěšný muž, který se svou ženou Beth (Beyoncé Knowles) vede idylický život. Potíže mu ale začíná působit jedna kolegyně z práce, která je jím doslova posedlá a nehodlá se touhy po něm vzdát za žádnou cenu. Začne Dereka pronásledovat a narušovat jeho soukromý život. Zpočátku nevinně vypadající žert se mění v teror…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Rychle a zběsile

Rychle a zběsile (Fast and the Furious, The, 2001) (Blu-ray)

Český název: Rychle a zběsile

Originální název: Fast and the Furious, The

Rok výroby: 2001

Žánr: Thriller / Akční / Krimi

Délka: 106 minut (1:46)

Režie: Rob Cohen

Hrají: Paul Walker, Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Rick Yune

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 3. 8. 2009)

Brianovi se konečně podaří stát se členem party vedené Dominicem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Je to obrovské divadlo pro obecenstvo zběsilých jízd, ale především posedlost pro piloty speciálně upravených superauťáků. S ohlušujícím řevem motorů, řítící se městem několikanásobkem povolené rychlosti, pění všem adrenalin v krvi. Ve hře jsou peníze, prestiž, obdiv dívek. Jenže pro Dominica a jeho kámoše nejsou závody jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce policista Brian získat jeho důvěru.

V poslední době se množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív než tiráci vezmou zákon do svých rukou. Ve chvíli, kdy má všechny důkazy o tom, že Dominic je vůdcem gangu, Brian zaváhá s odhalením pravdy. Zamiloval se do jeho sestry Miy a je mu jasné, že jí tím způsobí dvojnásobný šok. Mia neví, čím se ve skutečnosti bratr živí, ani netuší, kdo vlastně Brian je…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Rychle a zběsile 2

Rychle a zběsile 2 (2 Fast 2 Furious, 2003) (Blu-ray)

Český název: Rychle a zběsile 2

Originální název: 2 Fast 2 Furious

Rok výroby: 2003

Žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi

Délka: 107 minut (1:47)

Režie: John Singleton

Hrají: Paul Walker, Tyrese Gibson, Cole Hauser, Eva Mendes, Ludacris

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 3. 8. 2009)

Volné pokračování úspěšného filmu, v němž hlavní roli hrála supersilná auta a nelegální uliční závody ve speciálně upravených vozech, nás tentokrát zavede do Miami. Někdejší policista Brian O'Connor při vyšetřování svého posledního případu selhal. On sám se sice cítí jako oběť, ale zároveň si je vědom, že za svůj prohřešek musí platit. Proto opustil Los Angeles a nový případ chápe jako svoji poslední šanci.

Hlavním podezřelým je tentokrát bohatý obchodník, který s největší pravděpodobností, pod rouškou vývozních a dovozních aktivit, pere špinavé peníze pro jakýsi mezinárodní kartel. Víc než rok už je sledován celníky i policií, ale jediným výsledkem je poznání, že Carter Verone má živé styky s organizátory adrenalinových automobilových závodů. Vše je tedy na Brianovi, který už nemá co ztratit.

Úspěch filmu Rychle a zběsile byl natolik přesvědčivý, že krátce po premiéře už se začalo jednat o dalším pokračování. Rychlá auta, to je svět sám o sobě, a hazardní nepovolené závody magnetem pro diváky. Režisér John Singleton, který za kamerou tentokrát vystřídal Roba Cohena, v podstatě kráčí ve stopách svého předchůdce, ale jak zdůraznil v řadě rozhovorů, snažil se o maximální autenticitu prostředí a výrazné prokreslení charakterů lidí, kteří podlehli nebezpečnému kouzlu rychlých kol. Patří k nim i on sám, jak se přiznal. Připomeňme, že jeho jménem je podepsán akční kriminální příběh černošského detektiva Drsnej Shaft.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (Fast and the Furious: Tokyo Drift, The, 2006) (Blu-ray)

Český název: Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Originální název: Fast and the Furious: Tokyo Drift, The

Rok výroby: 2006

Žánr: Akční / Krimi / Thriller

Délka: 104 minut (1:44)

Režie: Justin Lin

Hrají: Lucas Black, Brandon Brendel, Zachery Ty Bryan, Nathalie Kelley, Brian Tee

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 3. 8. 2009)

Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma.

Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Tmavomodrý svět

Tmavomodrý svět (2001) (Blu-ray)

Český název: Tmavomodrý svět

Originální název: Tmavomodrý svět

Rok výroby: 2001

Žánr: Válečný / Drama / Akční / Romantický

Délka: 112 minut (1:52)

Režie: Jan Svěrák

Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Tara Fitzgerald, Charles Dance, Oldřich Kaiser

Studio: Biograf / Česká televize

Distribuce v ČR: Magic Box (od 5. 8. 2009)

Rok 1950. František Sláma, bývalý západní letec a válečný hrdina, je nyní nepřítelem lidu. Kdysi elitní stíhač RAF je uvězněn na Mírově, kde místo s palbou německých letounů bojuje se zápalem plic. Na vězeňské marodce se Sláma setkává se dvěma muži, kteří byli také zavřeni kvůli své minulosti: bývalý esesácký doktor Blaschke a písmomalíř Vilda Houf tady vyslechnou Slámův příběh odvahy, přátelství, lásky a zrady.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v Blu-ray kalendáři, k dispozici je také Blu-ray katalog, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a většinou i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v Blu-ray katalogu, je to proto, že čekáme na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře