Nový nahrávací systém Korg zdigitalizuje vinyly

vydáno 28. 12. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Hi-Fi audio | 1 komentář

Tagy: DAC/ADC převodník, gramofon, hi-fi, konvertor, Korg DS-DAC-10R, nahrávací systém

Společnost Korg, která je ve světě známá jako výrobce kláves a syntetizérů, představila nový DSD nahrávací systém, který dokáže nahrávky na vinylových deskách přetransformovat na digitální soubory ve vysokém rozlišení.

Model s názvem DS-DAC-10R je považován za první USB DAC/ADC (digital > analog/analog > digital) převaděč s integrovaným sluchátkovým zesilovačem, fono vstupem s pohyblivým magnetem, a asynchronním dvou-směrným ovládáním USB pro nahrávání a přehrávání v nativním 1bitovém DSD nebo PCM zvuku ve vysokém rozlišení.

Systém, podporující 2,8 nebo 5,6MHz DSD a PCM až do 24/192 kHz „umožňuje fanouškům retro zvuku spravovat svou kolekci desek jako hudební data a jednodušeji si ji užívat, bez povrchového hluku […],“ tvrdí zástupce společnosti Essence for Hi Res Audio, která zařízení dodává na americký „audiofilský“ trh.

Fono zdířky umožňují modelu DS-DAC-10R přímé připojení ke gramofonu, takže desky mohou být rychle konvertovány skrze DSD do datových souborů ve vysokém rozlišení.

Cena nahrávacího systému Korg DSD-DAC-10R byla výrobcem stanovena na 599 USD, což je v přepočtu okolo 15 200 Kč. Uvidíme, zda a kdy se novinka dostane na český trh (nicméně vždycky tu máme zahraniční internetové obchody).

Zdroj: Soundandvision.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

4K HDR DLP projektor od JVC nabídne konkurenceschopnou cenu

4K HDR DLP projektor od JVC nabídne konkurenceschopnou cenu

4K D-ILA projektory od společnosti už si můžeme koupit …

Eizo uvádí HDR monitor ColorEdge zaměřený na profesionály

Eizo uvádí HDR monitor ColorEdge zaměřený na profesionály

Jste-li profesionál, který pravidelně tvoří HDR obsah, …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Nový nahrávací systém Korg zdigitalizuje vinyly

Vložil buy essay (bez ověření), 6. Duben 2018 - 8:32

Obrázek uživatele buy essay

Vast associations like the Border Agency get actually Hundreds of recorded things every day. Along these lines, they are generally handled in mass. This can imply that despite the fact that they are conveyed on time, and marked for, now and again it requires a long investment to refresh the framework.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.